تکنیکهای خرید و فروش سهام

 • تکنیکهای خرید و فروش سهام

  تاریخ : ۹۷/۰۷/۲۲  ۰۱:۳۳

  به عنوان یک معامله گر باید تشخیص دهیم بازار کدام سهم ها یا گروه سهم ها را می تواند رشد دهد.


  zysta.ir

  20تکنیک مهم در خرید و فروش سهام :

  1ـ شناخت کلی :

  یک معامله گر، نخست باید بورس تهران و جو کلی بازار سرمایه را بشناسد.

  2ــ شناخت سهم‌ها یا گروه‌های مستعد رشد :

  به عنوان یک معامله گر باید تشخیص دهیم بازار کدام سهم ها یا گروه سهم ها را می تواند رشد دهد.

  3ــ مشورت مدام با فعالین حرفه ای بازار :

  باید به طور مرتب با فعالین حرفه ای بازار مشورت کنیم تا از نظرات و دیدگاههای آنها آگاه شویم.

  4ــ مطالعه تحلیل‌های بنیادی و تکنیکی :

  باید بطور مرتب و مداوم از دیدگاههای کارشناسی روز ِ تحلیل گران بنیادی و تکنیکی بازار آگاهی پیدا کنیم.

  5ــ مطالعه دیدگاه‌های فعالین تجربی بازار :

  باید در حد معمول از نظرات فعالین تجربی بازار در خصوص بازار و آینده آن آگاهی پیدا کنیم، چه بسا ممکن است اینان چیزهایی را ببینند که کمتر به چشم کارشناسان حرفه ای بازار می آید. .

  6ــ شناخت نظرات غالب بازار :

  باید بفهمیم غالب بازار بیشتر روی کدام سهم ها یا گروه ها توافق دارند.

  7ــ داشتن نقدینگی :

  وقتی که تشخیص دادیم کدام نمادها رشد خواهند کرد باید نقدینگی لازم برای خرید سهام را در اختیار داشته باشیم.

  8ــ حرکت مطابق روند :

  باید بسته به شرایط بازار حرکت کنیم و از فرصت‌هایی که بازار در اختیار ما قرار می‌دهد استفاده کنیم نه اینکه بازار در مسیری حرکت کند و ما در مسیری دیگر باشیم. مثلا” فرض می‌کنیم سهامدار عمده‌ای مرتبا”، سهمی را به کف می‌آورد و خریداری می‌کند، باید سعی کنیم درصدی از این نوع سهم‌ها را در قیمت‌های کف، خریداری نمائیم.

  9ــ پدیده صف :

  غالبا” آنهایی که در صف می‌ایستند در واقع کسانی هستند که در محدوده‌های کف، موفق به خرید و در محدوده‌های اوج، موفق به فروش نمی شوند. 

  10ــ قدرت تجسم و پیش‌بینی حداقل یک هفته‌ای :

  این بسیار مهم خواهد بود که بتوانیم چرخش قیمتی کل گروه‌ها و سهم‌ها را برای حداقل یک هفته‌ی آینده یا 5 روز معاملاتی آتی در ذهن خود مجسم و پیش‌بینی کنیم و به قلم آوریم. وقتی می‌خواهیم به امر تجسم بپردازیم نباید علایق شخصی خود را دخیل کنیم. باید سعی کنیم در بازار کاملا” بی طرف باشیم تا بتوانیم سمت و سوها را بهتر تشخیص دهیم.

  11ــ خرید پلکانی :

  اصولا” خرید پلکانی سهام یعنی خرید در روند منفی و اینگونه خریدن، زمانی است که ما دقیقا” نمی‌دانیم کف قیمتی سهم در چه قیمتی قرار دارد.

  12ــ محاسبات دقیق حق کارگزاری :

  اگر کسی بخواهد معاملات کوتاه مدت انجام دهد باید حتما” محاسبه‌گر دقیقی باشد و بداند مبلغی که کارگزاران بابت خرید و فروش کسر می کنند قابل توجه است .

  13ــ فروش پلکانی :

  وقتی سهمی را در کف‌های قیمتی می‌خریم اما در اوج نمی توانیم بفروشیم و خیلی زود همه‌ی آن سهم را می‌فروشیم و سپس شاهد رشد آن سهم هستیم که از دست داده‌ایم و حسرت می‌خوریم، این نشان می دهد که دایره دید ما به هر دلیل محدود است و چشمان معامله‌گری خود را باز نمی‌کنیم (یعنی اصل 10 معامله گری را مراعات نکرده ایم) و آینده را نمی‌بینیم و روزهای آتی را تجسم نمی‌کنیم.

  14ــ حباب شکنی آری، نوسانگیری نه :

  سهم‌ها در هر زمان یک محدوده قیمتی تعادلی برای خود دارند، ما به همه سهامداران توصیه می‌کنیم سهامداری کنند و سهام‌ پرپتانسیل و بنیادی و دارای چشم انداز مثبت را در قیمت‌های تعادلی یا کمتر از قیمت تعادلی و بصورت پلکانی خریداری نمایند. چنین سهم‌هایی هر اندازه بیشتر افت قیمت داشتند ارزش بیشتری برای خریداری پیدا می‌کنند.

  15ــ قدرت مانیتورینگ :

  آنلاین بودن در کل ساعات معاملاتی و داشتن قدرت مانیتورینگ بالاتر، به طوریکه بتوانید مدام کل نمادها را در دایره نگاه تیزبین خود داشته باشید، می‌تواند فرصت‌های متنوعی برای خرید در قیمت‌های پائین تر و یا فروش در قیمت‌های حداکثری به شما بدهد و در موفقیت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

  16ــ آرامش معامله‌گر :

  یک معامله‌گر حرفه‌ای به همان اندازه که آرامش دارد می‌تواند معاملات موفق‌تری داشته باشد. موفقیت در معامله‌گری با آرامش رابطه‌ای مستقیم دارد. هیجانات باعث کاهش ضریب موفقیت یک معامله‌گر می‌شود.

  17 ــ هماهنگی با شرایط :

  معامله‌گری در هر شرایطی بستگی به شرایط روز دارد. با توجه به بعضی روزهای بشدت منفی در بورس تهران، به نظر می‌رسد چنین افت و خیزهایی در بورس یک جامعه عاطفی و احساسی، اجتناب ناپذیر است.

  18ــ تعیین استراتژی در بورس :

  شاید بتوان گفت مهم‌ترین مسئله برای یک معامله‌گر، تعیین استراتژی در بورس است. هیچ کاری بدون استراتژی قوی، ممکن نخواهد بود.

  19ــ ایده‌های نو و تازه :

  بورس تهران نسبت به گذشته‌ها بسیار تغییر کرده و برای موفقیت در معاملات، یک معامله‌گر حرفه‌ای بایستی مدام بدنبال ایده‌های نو و تازه باشد.

  20ــ خرید و فروش‌های منظم :

  وقتی اصول و منطق بورس به ما بگوید بخریم و یا بفروشیم باید این کار را انجام دهیم و اگر نوسانات بیشتر یا کمتر از انتظارات ما بود اهمیتی ندارد.

  تکنیک های بسیاری دیگری نیز وجود دارد که ما در اینجا فقط به بخشی از آن اشاره کردیم .


  کلمات کلیدی
  هوش مصنوعی در بورس - هوش مصنوعی در بازارهای مالی - معامله الگوریتمی - یادگیری سلسله‌مراتبی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران

کسب درآمد در اینترنت, آموزش بورس, آموزش رایگان بورس, آموزش تحلیل تکنیکال, آموزش تحلیل بنیادی, آموزش روانشناسی بورس, سیگنال خرید سهام, سیگنال رایگان بورس
آموزش نحوه فعالیت در بورس اوراق بهادار تهران و کسب درآمد در اینترنت به همراه معرفی نحوه استفاده از سایت زیستا